jak zamontować rolety?

Jak zamontować rolety zewnętrzne?

Jak zamontować rolety?

Jak zamontować roletyrolety zewnętrzne w oknach stają się coraz bardziej powszechne. Ich popularność nie dziwi, ponieważ są bardzo funkcjonalne. Jesienią i zimą ograniczają utratę ciepła, latem natomiast zapobiegają przegrzaniu wnętrza. Co więcej, mogą również pełnić funkcję elementów dekoracyjnych na elewacjach budynków, wyciszać hałas uliczny i zwiększać ochronę antywłamaniową. Warunek jest jeden – muszą być poprawnie zainstalowane. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas ich montażu. Wiedza ta może się przydać nawet wtedy, gdy prace montażowe będą wykonywane przez wyspecjalizowaną ekipę.

Prawidłowy montaż rolet to…

Prawidłowo zamontowane rolety zewnętrzne mogą zmniejszyć straty ciepła nawet o 30% w chłodniejsze dni. Montaż rolet zewnętrznych na oknach ma również swoje zalety latem. Skutecznie ograniczają nasłonecznienie w pomieszczeniu, dzięki czemu w domu pozostaje przyjemny chłód nawet w upalne dni. Ma to pozytywny wpływ nie tylko na klimat w pomieszczeniu, ale także na zużycie energii potrzebnej do ogrzewania lub chłodzenia.

Istnieje jednak kilka zasad, których należy przestrzegać podczas montażu rolet, aby uniknąć niepotrzebnych błędów: Rozpoczynając pracę należy pamiętać, aby pancerz rolety rolowanej znajdował się w odległości 2-3 cm od szyby. Przy okazji należy również sprawdzić, czy wymiary rolety pasują do okna i przygotowanego wcześniej otworu. Pamiętaj o pozostawieniu wolnej przestrzeni do montażu szyn rolety. W przypadku rolet zewnętrznych do montażu należy również uwzględnić otwory na kable, taśmę lub przewody sterujące. Rolety elewacyjne mocuje się poprzez przykręcenie ich do ścian budynku za pomocą kołków rozporowych. Kolejnym krokiem jest dołączenie wytycznych. Aby zapobiec wysuwaniu się żaluzji, zaleca się mocne przymocowanie szyn do skrzynki za pomocą nitów.

…niezastąpiona uszczelka – uszczelnienie rolet

Bardzo ważnym czynnikiem podczas montażu rolet zewnętrznych jest ich odpowiednie uszczelnienie w miejscu styku z elewacją lub nadprożem. Pozwoli to zachować dobrą izolację rolet i nie powodować mostków termicznych. W tym celu zaleca się wkładkę z pianki poliuretanowej. Inne produkty mogą się wypaczać, co z kolei może powodować wypaczanie się żaluzji i nieprawidłowe działanie. Pianki poliuretanowe charakteryzują się również dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Wybierając piankę do tego typu prac warto wybrać produkt nieściśliwy i stabilny wymiarowo, np. jak P705 Foam 'N’ Fill Maxi Super Pro. Jest to jednoskładnikowa pianka poliuretanowa służąca do montażu i uszczelniania rolet, bram garażowych i innych podobnych elementów wykonanych z: drewniana, metalu, stali czy aluminium.

Aplikacja pianki poliuretanowej jest szybka i łatwa. Przed nałożeniem pianki należy zabezpieczyć powierzchnię przed zabrudzeniem. Szczelinę należy wypełnić do 30% – 40%, ponieważ po 60 minutach piana zwiększy swoją objętość o kilkadziesiąt procent. Jeżeli masa jest narażona na działanie warunków atmosferycznych lub wody, zaleca się przykrycie powierzchni pianki do wyschnięcia. Utwardzoną piankę poliuretanową można pokryć np. warstwą farby, tynku i tynku. Dzięki swojej niezwykłej funkcjonalności rolety zewnętrzne znacząco podnoszą komfort codziennego życia nie tylko latem, ale i zimą. Właściwy montaż i dobór profesjonalnych produktów uszczelniających z pewnością przyczyni się do zachowania jego parametrów przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *