SunSystemPolska

Drzwi i bramy

Sprawdź naszą ofertę bram i drzwi.

Masz pytania zadzwoń

537 355 111

Drzwi & Bramy garażowe

Montaż drzwi & bram garażowych

Nasza firma zajmuje się montażem: drzwi & bramy garażowe : drzwi wejściowych do domu, drzwi wewnętrznych oraz bram garażowych.  

Nasze drzwi

Drzwi

Wysokiej jakości drzwi wejściowe – drzwi wewnętrzne – drzwi przeszklone

SunSystemPolska

Drzwi Zewnętrzne

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar leo.

SunSystemPolska

Drzwi pokojowe

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar leo.

SunSystemPolska

Drzwi przeszklone

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar leo.

Wybieramy najlepsze drzwi do mieszkania – sprawdź, o czym trzeba przy tym pamiętać!

Zakup drzwi – nie ma znaczenia czy mówimy o drzwiach frontowych czy też chodzi nam o drzwi pokojowe – to zawsze spore wyzwanie. Prawdą jest jednak, że aby kupić wysokiej jakości drzwi wewnętrzne z ościeżnicą, musimy wiedzieć, od czego zacząć. Jest bowiem szereg najróżniejszych czynników, które będą miały fundamentalne znaczenie przy ich zakupie. Nasz poniższy poradnik, z pewnością okaże się w tym aspekcie bardzo pomocny.

Spis treści:

 • Drzwi pokojowe – od czego zacząć ich wybór?
 • Parametry drzwi wejściowych do domu – o tym nie zapomnij!
 • Montaż drzwi wejściowych do domu jednorodzinnego – jak przebiega?
 • Drzwi pokojowe – przeszklone czy nie?
 • Drzwi do domu – gwarancja bezpieczeństwa

Drzwi pokojowe – od czego zacząć ich wybór?

Niezależnie od tego, czy planujemy kupić drzwi wejściowe z ościeżnicą, czy też np. drzwi pokojowe, ich wybór zawsze powinniśmy zacząć od ustalenia najważniejszej kwestii, a mianowicie tego, w którą stronę będą się one otwierać. Jak najprościej to ustalić? Wystarczy, że zwrócimy uwagę na to, po której stronie znajdują się u nas włączniki świateł w pokojach a w przypadku drzwi wejściowych – np. domofon. Co do zasady, klamka drzwi powinna znajdować się zawsze po tej samej stronie, co włączniki światła. 

Istotny będzie także sam rozmiar pomieszczenia, który realnie wpłynie na to, w którą stronę będą się otwierać drzwi. Jeśli nasze mieszkanie ma mały i stosunkowo wąski korytarz, lepszym rozwiązaniem jest zakup drzwi wejściowych otwieranych do wewnątrz. Jeśli jednak w pobliżu drzwi wejściowych lub drzwi do pokoju znajdują się wysokie meble – szafy, komody, regały – bezpieczniej zdecydować się na zakup drzwi otwieranych na zewnątrz. Zyskamy w ten sposób więcej przestrzeni. 

Parametry drzwi wejściowych do domu – o tym nie zapomnij!

W przypadku, kiedy planujemy zakup drzwi wejściowych do domu, konieczne jest zadbanie o odpowiednie ich parametry. Ważna jest w tym przypadku szczelność i w tym aspekcie najlepiej sprawdzają się drzwi frontowe pasywne. Posiadają one dodatkową warstwę uszczelniającą, która zapobiega przenikaniu zimnego powietrza do domu. Takie rozwiązanie najczęściej jest wybierane, kiedy kupujemy drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego. W przypadku, kiedy chcemy kupić drzwi zewnętrzne z ościeżnicą do mieszkania w bloku, ich szczelność nie jest tak ważna, jak to, aby były właściwie dopasowane do wymiaru. Mieszkania w blokach mają bowiem pewne ograniczenia w tym zakresie. 

Montaż drzwi wejściowych do domu jednorodzinnego – jak przebiega?

Sam montaż drzwi wejściowych do domu jednorodzinnego najlepiej powierzyć specjalistom. Muszą być one bowiem odpowiednio wyważone i zamontowane w taki sposób, aby zachowały swoją pełną funkcjonalność. Bardzo ważne będzie także zadbanie o ich dopasowanie i uszczelnienie. Właśnie z tego względu, jeśli nie mamy doświadczenia w tym zakresie, najbezpieczniej zlecić to firmie, która wykonuje tego rodzaju prace zawodowo. 

Drzwi z pochwą – co to oznacza?

Drzwi frontowe bardzo często są od razu wyposażone w zamek – wiele firm oferuje takie rozwiązanie. Tego rodzaju drzwi zewnętrzne określane są jako drzwi z pochwą – chodzi bowiem o uchwyt, który dodatkowo może pełnić funkcję ozdobną. Może on przyjmować formę zamka / klamki a może być jedynie antabą, która przede wszystkim ma za zadanie pełnić funkcję ozdobną. Tego typu drzwi najczęściej są wybierane do domów jednorodzinnych, chociaż zdarza się, że są montowane w blokach. 

Drzwi pokojowe – przeszklone czy nie?

Istotnym aspektem, szczególnie jeśli wybieramy drzwi pokojowe, jest określenie, czy chcemy, aby były one w całości zakryte, czy też skłaniamy się bardziej ku przeszklonym drzwiom. Do pokoju czy kuchni, drzwi z szybą są zasadniczo dość popularnym rozwiązaniem. W przypadku pomieszczeń sanitarnych – takich jak łazienka czy ubikacja, częściej wybieramy drzwi bez szyby. Warto jednak zadbać o to, aby znajdowały się w nich tzw. otwory wentylacyjne. Najczęściej są one u dołu drzwi i – np. w przypadku długiej, gorącej kąpieli – zapobiegają one gromadzeniu się nadmiernej ilości wilgoci w łazience. Cyrkulacja powietrza jest bowiem nie tylko istotna przy wyborze okien ale również i drzwi. Można też powiedzieć, że kupując drzwi wewnętrzne z ościeżnicą do łazienki lub ubikacji postępujemy wprost przeciwnie, niż w przypadku zakupu drzwi zewnętrznych. 

Drzwi do domu – gwarancja bezpieczeństwa

Reasumując, przy zakupie drzwi do domu, musimy zadbać o szereg najróżniejszych aspektów związanych z ich funkcjonalnością. Zupełnie inne drzwi wybierzemy do pokoju i inne też będziemy brać, kiedy kupujemy drzwi wejściowe. Prawdą jest także to, że przy zakupie drzwi wejściowych do domu jednorodzinnego, mamy nieco większe pole manewru, aniżeli wówczas, kiedy kupujemy drzwi zewnętrzne do mieszkania w bloku. Niezależnie od naszych potrzeb, warto zacząć nie tylko od określenia wymiarów czy sposobu otwierania wybranych drzwi, ale od firmy, która nie tylko wykona je dla nas, ale również zadba o profesjonalny ich montaż. 

Nasze bramy

Bramy Garażowe

Znajdź odpowiednią bramę do Twojego garażu i wjazdową.

SunSystemPolska

Bramy garażowe

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar leo.

sunSystemPolska

Bramy wjazdowe

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar leo.

Bramy garażowe – poznaj ich rodzaje i wybierz idealną dla swoich potrzeb

Zakup odpowiedniej bramy garażowej może stanowić nie lada wyzwanie. Trzeba zatem wiedzieć, jak się do niego przygotować w odpowiedni sposób. Jeśli chodzi o bramy garażowe, mamy naprawdę duże pole możliwości, jeśli chodzi o ich wybór. Możemy nie tylko indywidualnie dopasować ich wymiary, ale też wybrać sposób otwierania czy konstrukcji. O czym zatem w sposób szczególny należy pamiętać, kiedy planujemy zakup bramy do garażu? Jak wybrać tę najbardziej adekwatną i spełniającą nasze wymagania w 100%? Nasz poradnik został stworzony z myślą o tych z państwa, którzy szukają najlepszych rozwiązań odnośnie wyboru bramy garażowej i chcą zyskać pewność, że nie pominą przy jej wyborze żadnego z kluczowych czynników. 

Kiedy przystępujemy do zakupu bramy garażowej, musimy zacząć, że mamy do wyboru kilka ich rodzajów. Mowa tutaj o czterech typach:

 • bramy segmentowe,
 • bramy rolowane,
 • bramy uchylne,
 • bramy rozwierne.

Bramy segmentowe są współcześnie najczęściej wybieranym rodzajem bram, a wynika to przede wszystkim z wielu zalet, którymi się one wyróżniają. Pierwszą i zdecydowanie najbardziej charakterystyczną cechą tego rodzaju bram są ich skrzydła oraz to, w jaki sposób się one otwierają. 

Czym charakteryzuje się brama segmentowa?

Brama garażowa segmentowa posiada skrzydła, które nie tylko połączone są ze sobą za pomocą zawiasów, ale dodatkowo są też wzmocnione uszczelkami. Ich zadaniem jest ochrona przed działaniem najróżniejszych czynników zewnętrznych w tym przede wszystkim wilgocią. Same segmenty bramy są zamocowane na prowadnicach. Te z kolei mogą być zamontowane albo przy suficie lub na ścianie garażu – zależnie od możliwości oraz projektu. 

Bramy segmentowe posiadają wiele zalet, a do najważniejszych z nich należy zaliczyć przede wszystkim: 

 • kompaktowość – bramy te zajmują zdecydowanie najmniej miejsca ze wszystkich 4 rodzajów,
 • dowolność, jeśli chodzi o wymiary otworu – wykonywane są one na indywidualne zamówienia,
 • gwarancja odpowiedniej termoizolacji pomieszczenia. 

Bramy garażowe rolowane – poznaj ich najważniejsze cechy

Innym, równie popularnym rozwiązaniem są bramy garażowe rolowane. Nazwa wzięła się od sposobu w jaki otwiera się skrzydło takiej bramy. Wykonana jest ona z wysokiej jakości, bardzo wąskich lameli. Tworzą one swoisty pancerz, który przy otwieraniu – dosłownie nawija się na wał, który zamontowany jest tuż nad wejściem do garażu. Podobnie, jak brama segmentowa, brama rolowana również zapewnia dobrą termoizolację pomieszczenia oraz zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Jest to także rozwiązanie zdecydowanie tańsze, aniżeli brama segmentowa. 

Bramy garażowe uchylne – klasyczne rozwiązanie dla każdego

Klasycznym wręcz rozwiązaniem, które nadal cieszy się dużą popularnością, są bramy garażowe uchylne. Wyróżnia je stosunkowo prosty mechanizm otwierania. Skrzydło jest bowiem całkowicie sztywne. Montowane jest na prowadnicach, które muszą być zamontowane w taki sposób, aby możliwe było – po otworzeniu – schowanie się skrzydła tuż pod sufitem garażu. Prostota działania sprawia, że bramy garażowe uchylne wykazują bardzo niską awaryjność. Ponadto, są bardzo proste w montażu i nie zajmuje on zbyt wiele czasu. Bardzo ważną cechą tego rodzaju bram jest to, że sprawdzą się one zarówno w przypadku garażu z wysokim, jak również i bardzo niskim nadprożem. To rozwiązanie także najbardziej ekonomiczne ze wszystkich wyżej opisanych. 

Warto też jeszcze wspomnieć o rozwiązaniu, którym jest brama garażowa z drzwiami. Potocznie jest ona określana mianem bramy rozwiernej – ze względu na sposób otwierania. Skrzydła otwierają się w taki sam sposób, jak klasyczne drzwi. Bramy rozwierne – podobnie jak wszystkie inne ich rodzaje – bardzo często są w pełni zautomatyzowane, co zdecydowanie ułatwia ich użytkowanie. Może to być jednak sporym zaskoczeniem.

Zakup i montaż bramy garażowej – o czym nie można zapomnieć?

Sam wybór odpowiedniej dla nas bramy garażowej to nie wszystko. Podstawą jest bowiem dokładne określenie wymiarów otworu, jak również wielkości przestrzeni wewnątrz garażu. Będzie to miało kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o sposób jej otwierania. Koniecznie też należy określić jej kolor oraz to, czy ma być ona w pełni zautomatyzowana, czy też nie. Rozwiązania w połowie zautomatyzowane – pozwalające na otwieranie bramy zarówno za pomocą dedykowanego do niej pilota, jak również i w sposób tradycyjny – cały czas cieszą się bardzo dużą popularnością. Niezależnie jednak od tego, na jaki rodzaj bramy się zdecydujemy, bardzo ważne jest to, aby powierzyć jej montaż profesjonalistom. Zapewni to 100% funkcjonalność bramy oraz zapobiegnie pojawianiu się najróżniejszych awarii. 


Our partners: