sunSystemPolska

Okna PCV

Montaż okien PVC | PCV na śląsku.

Zadzwoń do Nas

537 355 111

SunSystemPolska

Okna PCV PVC i Plastikowe

Wysokiej jakości okna PVC | PCV i aluminiowe. Współpracujemy z najlepszymi producentami okien w Polsce.

  • HENSFORT
  • Dobroplast
Nasze okna pcv

Okna od SunSystemPolska

Sprawdź Naszą ofertę i wybierz okna takie jak potrzebujesz

Okno PVC Dobroplast

Dobroplast – okna

Sprawdź Naszą ofertę okien PVC

Okno PCV HENSFORT

HENSFORT – okna

Sprawdź Naszą ofertę okien PVC

Okna aluminiowe

HENSFORT – okna

Sprawdź Naszą ofertę okien aluminiowych.

Okna PVC – co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Prawidłowo dopasowane okna pvc do konkretnego mieszkania lub domu, to podstawa. Okna nie tylko gwarantują odpowiedni poziom doświetlenia wnętrza przez światło dzienne, ale też w dużej mierze regulują cyrkulację powietrza. Paradoksalnie, najlepiej oba powyższe zadania spełniają okna z PVC. Co jednak warto wiedzieć przed ostatecznym ich wyborem? Na co zwrócić uwagę przy montażu? Z myślą o osobach, które poszukują odpowiedzi na powyższe pytania, stworzyliśmy niniejszy poradnik. 

OKNA PCV BIELSKO-BIAŁA

W Polsce pierwsze okna wykonywane z PCV pojawiły się w latach 70-tych. Ich produkcja początkowo była bardzo niszowa i tylko nieliczni mogli sobie na ich zakup pozwolić. Ten rodzaj okien stał się jednak wyraźną odpowiedzią na wszechobecne przeciągi oraz brak szczelności okien drewnianych. Lokatorzy skarżyli się na pojawiającą się pleśń i grzyb w domach, która była wynikiem nieodpowiedniej cyrkulacji powietrza. Stopniowo zatem zaczęto wykorzystywać w budownictwie okna z PCV – na początku tylko w nowo powstałych budynkach a także z czasem – również w tych istniejących. Okno PVC bardzo szybko zyskało na popularności – nie tylko ze względu na szereg zalet, którymi się wyróżniało, ale też i ze względu na bardzo atrakcyjną cenę. 

Czym się charakteryzują okna pCV?

Kluczowe do wskazania najważniejszych zalet, jeśli chodzi o okna z pcv, jest przede wszystkim to, jaki materiał został wykorzystany do ich stworzenia. Są one zrobione z polichlorku winylu, który charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termoplastycznymi. Dzięki temu, okna plastikowe nie tylko wyróżniają się wysoką trwałością, ale też nie są one wymagające pod względem konserwacji. 

Jak wybrać odpowiednie okna wykonane z PVC?

Wybór okna z PVC wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się początkowo wydawać. Wystarczy jednak mieć na uwadze najróżniejsze parametry i dopasować je w taki sposób, aby spełniały one nasze oczekiwania. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, w jaki sposób się one otwierają – będzie to kluczowy czynnik, który pozwoli na utrzymanie odpowiedniej wentylacji w mieszkaniu lub domu. Zdecydowanie najczęściej wybierane są okna jednoskrzydłowe, rozwierno – uchylne. Sprawdzą się one doskonale zarówno jako okna balkonowe, jak i te tradycyjne. W sytuacji, jeśli marzą nam się tzw. podwójne okna z pcv, najlepiej wybrać takie, które mają oba skrzydła rozwierne. Mamy także do wyboru okna plastikowe asymetryczne jak również okrągłe – najczęściej otwierane obrotowo. W niektórych przypadkach, paradoksalnie najlepszym rozwiązaniem jest montaż okien stałych, czyli takich, które nie otwierają się wcale. 

Okno PVC bez klamek – jak je otworzyć?

Czasem zdarza się, że – szczególnie w trakcie montażu wybranych przez nas okien – następuje konieczność ich otworzenia. W momencie, kiedy klamki nie zostały jeszcze zamontowane, zadajemy sobie pytanie: jak otworzyć okno plastikowe bez klamki? Rozwiązanie tego problemu jest wbrew pozorom bardzo proste. Należy spróbować w delikatny sposób wypiąć górny zawias poprzez wyciągnięcie szpilki. Następnie – również zachowując ostrożność – lekko spróbować odchylić kwaterę. Najczęściej takie rozwiązanie jest skuteczne. W sytuacji, jeśli ten sposób zawiedzie, należy bezzwłocznie skontaktować się z ekipą montującą okna. Niewłaściwe postępowanie w przypadku próby otworzenia okna, w którym nie ma jeszcze klamki, może spowodować jego uszkodzenie. Warto też podkreślić, że jeśli już – w opisany wyżej sposób – uda nam się otworzyć okno, powinniśmy jak najszybciej zamontować w nim klamkę, aby uniknąć podobnej sytuacji. 

Koszt okien PCV – od czego zależy?

Przy wyborze odpowiednich okien z PVC, kierujemy się najczęściej czynnikami, które definiują ich funkcjonalność. Niezwykle ważnym aspektem jest jednak także cena okien z pcv. Będzie ona zależna przede wszystkim od wybranej technologii wykorzystanej do produkcji wybranych okien. Nie bez znaczenia będzie tutaj także materiał, który został użyty do wykonania stolarki okiennej – czy będzie to wysokiej klasy aluminium, czy też inne, odporne na działanie czynników zewnętrznych tworzywo. Sam rozmiar oraz typ okien również wpływa na cenę. Tym samym, jeśli chcemy dowiedzieć się, ile kosztuje okno plastikowe – zaproszenie do kontaktu przez wybraną przez nas firmę jest najlepszym sposobem na uzyskanie konkretnej, stworzonej pod nasze potrzeby, wyceny. 

Okna pvc – czy sprawdzą się na dachu i balkonie?

Skoro wiemy już, jak zamontować okno plastikowe oraz wiemy, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze najlepszych dla naszych potrzeb okien, pora sprawdzić, czy okna z pcv sprawdzą się jako okna balkonowe oraz dachowe. 

Okno dachowe plastikowe, to współcześnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w budownictwie. Powód takiego stanu rzeczy jest dość oczywisty – tego rodzaju okna są funkcjonalne, estetyczne i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, co w przypadku pomieszczeń na poddaszu jest kluczowe. Wybierając okno dachowe, możemy dowolnie dopasować kolor ramy do naszych potrzeb, jednak zdecydowanie najczęściej klienci wybierają okno białe plastikowe. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o okna balkonowe.  W tym przypadku również prym wiodą okna białe plastikowe. 

Jak zamontować okno plastikowe? Najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy nie tylko zadbają o prawidłowe osadzenie okien w dedykowanych otworach, ale również zadbają o ich sprawność oraz funkcjonalność. 

Nasi partnerzy:

SunSystemPolska