drzwi & bramy garażowe

Bramy garażowe

Bramy garażowe – jak dopasować najlepszą do naszych potrzeb?


Funkcjonalna i dobrze dopasowana brama garażowa potrafi bardzo ułatwić codzienne funkcjonowanie. W jaki sposób jednak wybrać najlepszą bramę garażową? Czy zawsze będziemy w stanie zamontować wybrany jej rodzaj? Jakie parametry powinny zostać spełnione, aby wybrać najlepszą bramę dla danej nieruchomości? W naszym poniższym artykule przybliżymy państwu odpowiedzi na wszystkie wyżej wymienione pytania. 

Rodzaje bram garażowych

Zanim przystąpimy do wyboru najlepszej dla naszych potrzeb bramy garażowej, musimy sprawdzić, czy możliwy będzie jej montaż. Na rynku mamy dostępnych kilka, najczęściej wybieranych rodzajów bram garażowych, a są to:

 

  • bramy segmentowe,
  • bramy rolowane,
  • bramy uchylne,
  • bramy rozwierne.

 

Jak też nietrudno się domyślić, nie zawsze wybrany rodzaj bramy garażowej możliwy będzie do zamontowania. Zacznijmy jednak od bram segmentowych garażowych i tym, czym dokładnie się one charakteryzują. 

Bramy segmentowe – co je wyróżnia i kiedy mogą zostać zamontowane?

Bramy segmentowe należą do najczęściej wybieranych rodzajów bram garażowych i nie ma w tym niczego dziwnego. Wyróżniają się one wieloma zaletami, jednak na pierwszym miejscu należy postawić ich funkcjonalność. Dzięki temu, że posiadają skrzydła, które otwierają się do środka a co za tym idzie – nie zajmują dużo miejsca. Poza tym, brama garażowa segmentowa gwarantuje także bardzo dobrą termoizolację garażu lub innego pomieszczenia, w którym zostanie zamontowana. Kompaktowość, jak również gwarancja właściwej termoizolacji to nie wszystkie zalety tego rodzaju bram garażowych.

 

Bramy segmentowe są zdecydowanie najbardziej kosztownymi, jeśli chodzi o ich zakup i montaż, spośród wszystkich, które są dostępne na rynku. Należy jednak zaznaczyć, że bramy segmentowe mogą być zamontowane w każdym rodzaju nieruchomości – niezależnie od wysokości nadproża.  

Bramy rolowane – w jakiej sytuacji to najlepsza opcja?

W przypadku, kiedy rozważamy zakup bramy garażowej rolowanej, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę sposób jej otwierania. Skrzydło wykonane jest bowiem z dość wąskich lameli. Te z kolei zostały zrobione z wysokogatunkowego PCV, dzięki czemu można było zapewnić swego rodzaju plastyczność skrzydła. Jak sama nazwa wskazuje, bramy garażowe rolowane otwierają się poprzez nawinięcie skrzydła na specjalny wał. Jest on montowany bezpośrednio nad otworem wejściowym. 

 

Co do zalet, którymi bez wątpienia wyróżnia się brama rolowana do garażu, to podobnie jak ma to miejsce w przypadku bramy segmentowej, gwarantuje ona doskonałą termoizolację pomieszczenia. Nie zajmuje dużo miejsca, a co najważniejsze – jest to rozwiązanie znacznie bardziej ekonomiczne w odróżnieniu od wspomnianej wcześniej bramy typu segmentowego. Rodzaj nadproża również nie ma tu większego znaczenia – brama garażowa rolowana dedykowana jest do wszystkich jego rodzajów. 

 

Brama garażowa uchylna i rozwierna – kiedy są najlepszym rozwiązaniem?

Bramy garażowe uchylne, mimo iż nie gwarantują tak dobrej termoizolacji jak segmentowe czy rolowane, nadal cieszą się ogromna popularnością. do niekwestionowanych zalet tego rodzaju barm należy zaliczyć przede wszystkim stosunkowo szybki i prosty montaż. Sam mechanizm bram również wyróżnia się bardzo niską awaryjnością. Mogą zostać one zamontowane zarówno w przypadku niskiego, jak i bardzo wysokiego nadproża. Skrzydła bramy garażowej uchylnej chowają się pod sufitem pomieszczenia, a zatem – również zajmują niewiele miejsca. To także jedno z najtańszych rozwiązań, jeśli mowa o odpowiednio dopasowanej bramie garażowej. Klasyczne bramy do garażu typu uchylnego, są jednymi z najczęściej spotykanych we współczesnych gospodarstwach domowych.

 

Brama garażowa w Bielsku-Białej w domu prywatnym .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *