okna pcv

OKNA PCV | PVC

Okna – od czego zacząć ich wybór?


Dopasowanie odpowiednich okien, wcale nie jest takie proste, jak początkowo mogłoby się wydawać. Okna muszą bowiem spełniać bardzo konkretne warunki, aby można było mówić o ich funkcjonalności. Nie ma też niczego dziwnego w tym, że współcześnie najpopularniejsze są wysokiej klasy okna z PCV. Jak jednak wybrać te odpowiednie? Na co zwrócić największą uwagę przy ich zakupie i przede wszystkim – od czego zacząć?

Okna pcv – kiedy zaczęto je montować w Polsce?

Pierwsze okna z PCV pojawiły się w Polsce na początku lat 70-tych. Stanowiły one bardzo dobrą alternatywę dla okien drewnianych – przede wszystkim ze względu na znacznie większą szczelność ale też i cenę. Poza tym, okna PCV dawały znacznie większe pole możliwości, jeśli chodzi o wentylację pomieszczeń. 

Z czego wykonane są okna PCV?

Bardzo ważna cechą okien PCV jest materiał, z którego zostały one wykonane. To wysokiej jakości polichlorek winylu, który wykazuje bardzo dużą odporność na działanie najróżniejszych czynników zewnętrznych. Poza tym, polichlorek winylu cechują także właściwości termoplastyczne, a to z kolei pozwala na znacznie większą funkcjonalność okien, w odróżnieniu od drewnianych. Warto też zaznaczyć, że okna z PCV nie są tak wymagające pod względem prac konserwatorskich, jak okna drewniane. 

Wybór okien z PCV – od czego zacząć i na co zwrócić uwagę?

Najważniejszą cechą, którą trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie odpowiednich okien z PCV jest sposób ich otwierania. Mamy bowiem tutaj bardzo duże pole możliwości. Trzeba też określić, czy okna PCV, które chcemy kupić mają być jednoskrzydłowe, czy też wybierzemy wariant dwuskrzydłowy. Najpopularniejszym modelem okien wykonanych z PCV są okna jednoskrzydłowe rozwierno – uchylne. Możemy je bowiem otwierać na różne sposoby – zależnie od potrzeb związanych z wentylacją mieszkania. 


Ile kosztują dobre okna z PCV?

Koszt zakupu okien PCV, zależny jest od wielu, bardzo indywidualnych czynników. Podstawą oczywiście jest wymiar okien, jak również ich typ. Nie bez znaczenia jest rodzaj tworzywa jak i sposób otwierania. Sam zakup okien, to jednak nie wszystko – szczególnie, kiedy kupujemy okna z PCV na wymiar. Wówczas należy doliczyć także koszt ich montażu. Wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że przy każdym zamówieniu okien pcv wykonywana jest indywidualna, bezpłatna wycena. Jeśli zatem myślicie o tym, aby wymienić okna – zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania dokładnej wyceny. 

Okna pcv na balkon i na dach – czy to dobry pomysł?

Okna PCV są doskonałym rozwiązaniem również w przypadku balkonu oraz dachu. Pozwalają one na różne sposoby otwierania ich a co za tym idzie – również i wentylacji mieszkania czy domu. Ponadto, należy podkreślić, że okna pcv zdecydowanie poprawiają estetykę wykończenia nieruchomości. 


Funkcjonalność, koszt zakupu jak i montażu oraz wysoka jakość tworzywa, z którego produkowane są okna pcv przyczyniły się do zwiększenia ich popularności. Trzeba też zaznaczyć, że pozwalają one na zachowanie znacznie lepszej wentylacji w domu lub mieszkaniu. To z kolei przekłada się na niwelowanie problemów takich jak pleśnie czy grzyby. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że współcześnie to właśnie ten typ okien jest wybierany najczęściej. 

Okna balkonowe dające bardzo dużo światła do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *